Güzellik

Suna Dumankaya Cilt Lekelerini Gideren Kür

Cilt lekeleri dönem dönem hepimizin derdi olmuştur. Bazen çiller bazen güneş lekeleri bazen de cildimizdeki ton farkı canımızı sıkmıştır. Lekelerle baş etme sürecinde piyasada satılan ürünler dışında evde yapılabilecek doğal yöntemler konusunda arayışa girdiğimizde güzellik uzmanlarının türlü türlü cilt beyazlatıcı maske, leke giderici maske gibi tarifleriyle karşılaşmaktayız. Bugün sizlerle leke gideren tariflerden biri olan Suna Dumankaya’nın basit bir kürünü paylaşmak istiyorum. Ayrıca bu tarif sadece cilt değil saç dipleri için de faydalı ve saç dökülmesine karşı da çok etkilidir.

Leke gideren kür için malzemeler:

1 kahve fincanı pirinç

1 su bardağı kaynar su

1 çorba kaşığı bal

1 çorba kaşığı zeytinyağı

Yapılışı:

Pirinç kaynar suyun içinde su ılıklaşana kadar bekletin. Pirinci süzün. Biz suyunu kullanacağız ama siz pirinç de boşa gitmesin diye çorba, yemek ya da tatlı yapımında değerlendirebilirsiniz. Suyun içine bal ve zeytinyağı karıştırın. Cilt lekelerine savaş açacak olan karışımımız hazır.

Uygulanışı:

Hazırladığınız karışımın içine yüzünüz boyutunda tülbent ya da kağıt havlu gibi bir şeyi daldırıp hafifçe sıkın ve açıp yüzünüze yerleştirin, yüzünüzde kuruyana kadar bekletin. Daha sonra yüzünüzü suyla durulayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir