Sağlık

Bel Fıtığına Doğal Tedavi Yöntemi


Bel fıtığına çare arayanlar doğru adrestesiniz. Denenip uygulanmış ve faydası görülmüş bir tedaviden bahsetmek istiyorum. Doktorlar anneme acil ameliyat olması gerektiğini söylerken bu küre ulaştık. Bu uygulama ameliyat öncesi tek umudumuzdu ve işe yaradı. İnternetteki uzun araştırmalarım sonucunda “https://baskabahar.wordpress.com/” sitesinde rastladığım bu doğal tedavi yöntemi bize çare oldu. Bu doğal tedavi yöntemini paylaşanlara çok çok teşekkür ediyorum ve ben de sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu yöntemi uygulayacakların daha önce bel fıtığı ameliyatı olmamış olmaları gerekiyor. Geçelim kürümüze…

Malzemeler:
150 gr küçük doğranmış kuru incir
60 gr kuru bamya
1 fincan hakiki zeytinyağı
1 fincan taze limon suyu
30 gr kuru nane
150 gr hakiki bal

Yapılışı:
İncir ve bamya 8 su bardağı suya katılıp bamyalar yumuşayıncaya kadar kaynatılır. Bamyalar sellenince zeytinyağı, limon suyu, nane ve bal kaynayan karışıma eklenir. 10 dk daha kaynatılıp blenderla lapa haline getirilir. Karışımımız hazır.
Bir çarşaf bele sarabilmek için uygun şekilde katlanır. Üzerine bu karışım bel bölgesini kuyruk sokumu bölgesine kadar kaplayacak şekilde yayılır. Kişi bu karışımın üzerine beli denk gelecek şekilde yatar. Çarşaf güzelce bel etrafında sarılır. En dışa da karışımı dışarı taşırmayacak şekilde güzelce bir poşet ya da naylon sarılır.
Bu şekilde hasta olan kişi üç gün boyunca zaruri ihtiyaçları hariç yataktan çıkmayacak. Yattığı oda havalandırılmayacak yani soğuk olmayacak. Bu karışımın soğumaması için elektrikli battaniye kullanılacak. Bu üç gün içerisinde dayanılmaz bel ağrısı hissedebilirsiniz. Bu normaldir, sabredin.
Üç gün sonra hasta bu karışımı belinden çıkaracak, banyo yapacak. Banyodan sonra vicksle limon suyunu karıştırıp bununla bele masaj yapılacak. Masajın ardından bütün bel bölgesi kaplanacak şekilde yakı yapıştırılacak. Mümkünse 4-5 gün dışarı çıkmadan evde istirahat edilecek. Evin içinde dolaşılabilir ancak bel soğuk hava ile temas ettirilmeyecek.
Yakılar çıktıktan sonra birkaç gün daha vicks ve limon suyu karıştırılarak masaj yapılacak.
1 ay boyunca mümkün olduğu kadar bel yorulmayacak, ağır işler yapılmayacak.
İnşallah siz de şifa bulursunuz. Sağlıklı günler dilerim.

18 Yorum

    1. Merhaba Selin Hanım, teknik sıkıntı dolayısıyla yorumunuza geç yanıt vermek durumunda kaldım. Bazı kişilerde uygulama sırasında ağrı oluyor ama normal mi sorusunun cevabını vermek için uzman olmak gerekir. Ben sadece uygulayıp faydasını gördüğümüz bir yöntemi paylaşmak istedim, umarım bu doğal yöntem size de iyi gelmiştir ve sağlığınıza kavuşmuşsunuzdur. Sağlıklı günler dilerim.

  1. Bu formülü Kayseri den bir adam yapmış iki tane akrabam şifa bulmuş.Bende de fıtık çıktı en kısa zamanda bende deneyeceğim.İzmir Torbalı dan

      1. Merhaba Ersin Bey, yazının içerisinde linkini paylaştığım başkabahar sitesinden görüp uyguladığım bir tariftir.

  2. bende bu yontemi kullandim üç gün bitti ve şuan yakı belimde ağrılar nezaman gecer yani kademe kadememi veya bir hafta sonrami annenizde yaşananni bize yazarsanız sevinirim saygilarimla

  3. Merhaba Yakup Bey, annemde ağrılar zaman içerisinde kademeli olarak azaldı. Annem o süreci genelde dinlenerek geçirdi. Belin sıcak tutulması önemli. Geçmiş olsun.

  4. bu aynı kürü bugün yaptım 3 gün sonra banyo yap gel dedi bende fıtık büyüktü bu kürü verdi bugün yaptım bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir