Diyet

21 Günde Tatlı Alışkanlığını Yenmenin Yolu

21 günde tatlı alışkanlığını yenmenin yolu aslında oldukça basittir. Halsizliğiniz ve yorgunluğunuz varsa, tatlı krizleriniz gün içinde birkaç defa geliyorsa, yemek yediğiniz halde kendinizi zinde ve dinç hissetmiyorsanız bunu gün içinde tükettiğiniz şeker miktarına bağlayabilirsiniz. Şeker aslında bitkisel besinlerde de mevcuttur. Tatlı yeme istediğiniz sonucu yediğiniz bol kalorili ve şekerli hazır gıdalar size sadece yarım saatlik bir enerji vermektedir. Vücudunuza yüklediğiniz yüksek insülin miktarı tatlıyı yedikten yarım saat sonra geçecek ve yarım saatin sonunda tekrar tatlı yemek isteyeceksiniz. Bu da bir kısır döngü olarak devam edecektir.

Sağlıklı Bir Yaşam

21 günde tatlı alışkanlığını yenmenin yolu ilk olarak beyninize hükmetmenizden geçiyor. Canınız tatlı istediği zaman, vücudunuza şeker yüklemek yerine onun yerini alabilecek başka çareler bulmalısınız. Bu, o anlık tatlı krizinizi geçirecek bir uğraş da olabilir ya da şeker ve kalori açısından düşük lifli bir yiyecek tüketmek de olabilir. Yapmanız gereken tek şey o an o hisse yenik düşmemektir. Sağlık, gençlik ve ideal kilonuzu korumak adına bitkisel besinleri tercih ediyor olmanız en geçerli yoldur. Sağlığı en çok koruyan şey sebze ve meyve tüketmenizdir. Bu tür bitkisel besinler vücudumuzun en küçük yapı maddesi olan hücrelerimizi şarj eder. Ayrıca enerjik ve zinde kalmamızı sağlarlar. 

21 Günde Tatlı Alışkanlığını Yenmenin Yolu

Sadece 21 Gün

Tatlıyı bırakabilmeniz için belli bir program uygulamanız ve buna sadık kalmanız gerekiyor. 21 günde tatlı alışkanlığını yenmenin yolu da bilinçaltınıza bu bilgiyi yerleştirip bunu 21 gün boyunca yapmaktan geçiyor. İlk adım olarak mutfağınızdan tatlı olarak her şeyi çıkartın, buzdolabınızı bu yiyeceklerden uzak tutun. Mümkün olduğunca lifli ve doğal besinler tüketin. Protein, vitamin ve mineralleri günlük hayatınıza katın. Sağlık açısından ve yemeği zevkli hale getirmek için bol bol baharat kullanmayı tercih edin. 21 gün boyunca bol bol su için. Çay ve kahvenize şeker katmayın. Bunun yanında beyaz ekmek ve hamur işlerinden kesinlikle uzak kalın. Bu tarz ürünlerde az miktarda olsa şeker bulunmaktadır. Gün içinde mümkün olduğu kadar egzersiz yapın. Kendinize yeni uğraşlar bulun ve vaktinizi bunlarla geçirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir