Kültür Sanat

En İyi 10 Netflix Dizisi

En iyi 10 Netflix dizisi Stranger Things, Elite, Black Mirror, Dark, The Crown, The Queen’s Gambit, Bridgerton, Afterlife, Snowpiercer ve You olmaktadır. Netflix dünyadaki en iyi dizi ve film izleme platformudur. Ayrıca son 3-4 senedir oldukça popüler olan platformun milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır. Oldukça kullanışlı olan bu platformda kategorilere göz gezdirerek istenilen türde film ya da dizi izlenebilmektedir. Netflix özellikle Black Mirror ve Stranger Things dizileri ile öne çıkmaktadır. Son dönemde ise The Queen’s Gambit ve Bridgerton dizileri Netflix ’in en sevilen dizileri listesine girmeyi başarmışlardır.

https://sihirlinotlar.com/

Son Dönemin Yeni Netflix Dizileri

En iyi 10 Netflix dizisi içerisinde yer alan Bridgerton ve The Queen’s Gambit 2021 yılında çıkmıştır. Çıktıkları ilk günden itibaren en çok izlenen Netflix dizileri arasında yerlerini almışlardır. Çok fazla ilgiden dolayı dizilerin 2. Sezonlarının da çekileceği belirtilmiştir.

En İyi Diziler

Netflixte yer alan hemen hemen herkesin izlediği en iyi diziler şu şekilde olmaktadır;

Stranger Things

Stranger Things dizisi çocuk başrollerin oynadığı dizi olsa da her yaştan büyük bir kitlesi bulunmaktadır. Dizi korku, fantastik ve kurgu öğelerini barındırmaktadır. Çocuk başrollerin etrafında geçen olaylar üzerine olan dizi ayrıca en çok izlenen diziler arasında yer almaktadır.

Elite

Bir İspanyol dizisi olan Elite liseli gençlerin hayatlarını ve entrikalarını anlatan bir dizidir. Büyük bir kitleye sahip olan dizi 3 sezon çekilmiştir.

Black Mirror

Normal dizilerden farklı olarak her bölüm farklı bir olay anlatılan dizi bilimkurgu, hiciv ve drama tarzında olmaktadır. Ayrıca verdiği ince mesajlar ile herkesi etkilemeyi başarmıştır.

Dark

 Alman dizisi olan Dark ise karışık zamanlarda geçen olayları anlatmaktadır. Hikâye olarak oldukça dikkat çekici bir yapımdır.

The Crown

Birleşik Krallıkların hayatını anlatan bir dizidir. Özellikle Kraliçe Elizabeth etrafında gerçekleşen dizi en iyi 10 Netflix dizisi içerisinde en pahalı dizidir.

The Queen’s Gambit

 Dram türünde olan dizide yetimhanede büyüyen bir kızın satranç oyununda nasıl dahi olduğunu ayrıca başarılarını anlatmaktadır.

Bridgerton

2021 yılında çıkan dizi aşk konulu bir dizidir. Dizinin atmosferi, kıyafetleri ve oyuncuları ile birlikte senenin gerçekten en dikkat çeken yapımlarından biri olmuştur.

After Life

 Karısını kaybeden bir adamın hayatına nasıl devam ettiğini anlatan dizi izleyicileri hem ağlatıp hem de güldürmektedir.

You

Psikopat olan John karakterinin yaşadığı ilişkiler ve ruh halini anlatan dizidir.

Snowpiercer

 Dünyada yaşanan bir felaket sonrası sadece 101 vagonluk bir trende yaşayanların nasıl ve ne şekilde hayatta kaldığı konusunu anlatan bir dizidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir