Kültür Sanat

En İyi Sanat Filmleri

En iyi sanat filmleri Tenet, The best offer, Loving Vincent, Frida ve Midnight in Paris filmleridir. Sanat filmleri herkese hitap etmese de son derece etkileyici ve bilgilendirici türdendir. Özellikle sanatseverler sanat filmlerini ilgi çekici bulmaktadırlar. Bu tür filmler ile sanata bakış açısı değişebilir ya da gelişebilmektedir. Sanat ile ilgili bir şeyler öğrenmek isteyen kişiler sanat filmlerini tercih etmektedir. Çünkü sanat filmleri diğer film türlerinin aksine bilgilendirici ve bilinçlendirici nitelikte olan yapımlardır. Bu türde çok fazla film yapılmasa da en çok ses getiren ve beğenilen filmler yukarıdaki gibi olmaktadır.

Sanat Filmlerinin En İyileri

Sanat filmi denilince akıllara ilk olarak Frida ve Woman in Gold filmleri akıllara gelmektedir. Aynı zamanda bu filmler dışında yeni yapımlardan biri olan Tenet de sanat filmleri kategorisi altında yer almaktadır.

Sanat Filmleri

En iyi sanat filmleri şu şekilde olmaktadır;

Tenet

Film hem bilim kurgu hem de sanat tarzındadır. Bu nedenle izleyicilerin daha fazla dikkatlerini çekmiştir. Filmde sanat piyasasını kullanarak yapılan entrikalar anlatılmaktadır.

The Best Offer

Virgil adında bir sanat uzmanının hikâyesini anlatan filmde izleyiciler sanata doymaktadır. Sanat eserlerinin açık artırmalar ile satıldığı film de sanat ile ilgili her şey göze çarpmaktadır.

Loving Vincent

Sanat filmi denilince akıllara gelen Loving Vincent filmi ünlü bir ressam olan Vincent Van Gogh’un hayat hikâyesini anlatmaktadır. Van Gogh çok başarılı bir sanatçı olduğu için film de son derece başarılı ve ilgi çekici olmuştur. Aynı zamanda filmde Van Gogh’un hayatı kadar resimleri de anlatılmaktadır. Loving Vincent özellikle Van Gogh hayranlarının seveceği bir filmdir.

Frida

Sanat denilince akıllara düşen diğer bir sanatçı ise Frida olmaktadır. Frida filminde ise başarılı ressam Frida Kahlo’nun hayatı anlatılmaktadır. Filmde hem aşk hem de sanat esintileri bulunmaktadır.

Midnight in Paris

En iyi sanat filmleri arasında yer alan Midnight in Paris sadece sanat filmleri kategorisinde değil en iyi filmler kategorisinde de üst sıralarda yer almaktadır. Filmde 1920 yıllarında yaşayan yazarlar, şairler ve ressamlar görülmektedir. Özellikle Ernest Hemingway ve Salvador Dali gibi isimlerin de filmde yer alması filmin başarısını daha da artırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir