Kültür Sanat

En İyi Gerilim Filmleri

En iyi gerilim filmleri Inception, The Departed, Old Boy, Prisoner, Spotlight, Shutter Island ve The Invisible Guest sayılabilir. Gerilim filmleri izleyicilerine verdiği heyecan ve merak ile en çok izlenen film türlerinden biridir. Ayrıca bu filmler en çok izlenen ve gerilim türü altında kalıplaşmış filmler arasında yer almaktadır. Gerilim filmleri birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Bazı gerilim filmleri korku, gizem ve dram öğelerini de içermektedir. Böylece film izlerken dikkat sadece filme verilebilmektedir.

En İyi Gerilim Filmleri

Gerilim Filmi Nedir?

Gerilim filmleri izleyicilerin gerilmesine ve zaman zaman korkmasını sağlayan film türüdür. Bazı filmlerde korku öğeleri yokken bazılarında bulunmaktadır. Korku filmi sevmeyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir film türüdür. Bu filmler izlenirken filmde sürekli ne olacağı konusunda bir merak oluşmaktadır. Böylece film izlemek hem heyecanlı hem de gizemli olmaktadır.

Gerilim Filmlerinin En İyileri

En iyi gerilim filmleri olan Inception, The Departed, Old Boy, Spotlight, Prisoner ve Shutter Island filmlerinin konuları şu şekilde olmaktadır;

Inception

Inception filmi en çok izlenen gerilim filmlerinin başında yer almaktadır. Gerilimin yanı sıra bilim kurgu ve gizem öğelerini de içermektedir. Dom karakterinin rüya görenlerin bilinçlerinin altındaki düşüncülerini çalması filmin konusunu ortaya çıkarmaktadır.

The Departed

Son derece heyecanlı bir film olan The departed izleyenlerin bir solukta izleyebilecekleri akıcı bir filmdir. Polis ve mafya arasında geçen casusların olduğu bir filmdir.

Old Boy

Filmin konusu Oh Dae karakterinin intikamı için yaptıklarıdır. Bir gün kaçırılan adamın kendisini kaçıran kişilerden intikam almasını konu edinmektedir.

Spotlight

Diğer gerilim filmlerinden konu olarak farklı olan bu filmde 30 sene boyunca çocuklara istismar eden rahip ile ilgili yazının bir ekip tarafından okunması konu alınmıştır.

Prisoner

 En iyi gerilim filmleri arasında yer alan Prisoner filmi küçük bir kızın ve komşusunun birden ortadan kaybolmasını konu almaktadır. Babanın kızını bulmak için yaptıklarını anlatan filmde gerilim doyasıya hissedilmektedir.

Shutter Island

2010 yapımı olan film gerilim filmleri denince akla gelenlerdendir. Filmde bir seri katilin hapisten kaçmasını kaçtıktan sonra katilin izinin sürülmesini anlatmaktadır. Filmde Leanorda DiCaprio gibi büyük isimler oynamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir