Sağlık

Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir?

Yaşayan bilir, nasıl da sıkıntılı bir durumdur bademciklerin şişmesi. Başkasından duyduğunuzda çok da önemli bir şey değil gibi gelir ama kendi başınıza geldiğinde anlarsınız ki ne püsküllü belaymış. Konuşamazsınız, yiyemezsiniz, içemezsiniz, yutkunamazsınız… Eğer bademcikleriniz şiştiyse dıştan elinizle çok rahat farkedersiniz ve dokunduğunuzda acı hissedersiniz.

Genelde bademcikler birdenbire şişmez, öncesinde yutkunurken hafif rahatsızlık ve acı verir. Eğer umursamaz önleminizi almazsanız o zaman başlar ilerlemeye. Hastalığın ilk zamanları onunla başetmek daha kolaydır. İlerlemesine fırsat vermeden evde uygulayacağınız doğal yöntemlerle hastalığı gelmeden geri gönderebilirsiniz. Şimdi vereceğim (tarafımdan denenmiş) tariflerle ilerlemiş hastalığınızdan bile kurtulmanız mümkün olabilmektedir.

Bademcikleriniz şiştiğinde tuzlu ile gargara yapabilirsiniz. Yarım su bardağı suya yarım çay kaşığı tuz ekleyin ve gargara yapın. Bunu gün içinde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Fazlası tahrişe neden olabileceği için dikkatli olunmalıdır.

Soğuk algınlığı, grip, boğaz ağrısı, bademcik için aşağıdaki diğer tarifleri uygulayabilirsiniz.

Limon, bal, su : Ilık suya limon sıkıp bal ekleyerek içebilirsiniz.

Ihlamur, elma, ayva : Elma kabuğu, ayva dilimleri ve ıhlamuru kaynatarak hazırladığınız çaydan içebilirsiniz. İsterseniz bu çaya bal da ekleyebilirsiniz.

Soğanlı bal : Bir adet soğanı bir kaseye doğrayın. Üstüne birkaç yemek kaşığı bal ekleyin. Birkaç saat sonra karışım sulanacak. Karışımın suyundan ara ara bir miktar içerek tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir