Sağlık

Penisiline Alternatif Doğal Yöntem

Penisilini bilmeyen yoktur. Ağrılı ve etkili bir antibiyotik iğnedir. Bununla birlikte hamilelerin ve emzirenlerin de kullanabileceği ilaç grubudur.

Doğal antibiyotik olarak bildiğimiz soğan, bal ile birleştiğinde bakterilere karşı penisilinden daha etkili oluyor. İki lise öğrencisi hazırladıkları proje kapsamında  laboratuvar ortamında çalışarak soğan bal karışımının penisiline göre daha fazla genişmeleye sahip olduğunu bulmuşlardır. Hem pratik hem doğal olan bu karışımı soğuk algınlığı, nezle, grip, öksürük, boğaz enfeksiyonları gibi hastalık durumlarında kullanabilirsiniz.

Soğan bal karışımımız iki şekilde hazırlanabilir.

  1. Bir baş soğanın kabuklarını soyup bir kasenin içine küp küp doğrayın. Üzerine bir kaç yemek kaşığı bal ekleyip karıştırın. Bekledikçe kasenin içinde su oluşacaktır. Geceden yaparsanız sabaha hazır olur. Karışımı süzerek suyunu kullanabilirsiniz.
  2.  Bir baş soğanın alttan ve üstten çıkıntılarını kesin. Üst tarafta bal koyabilecek şekilde biraz oyuk oluşturun. Soğanı bir bardağa oturtun. Oyuk yere de bal ekleyin. Gece yaptığınızda sabaha kadar karışımın suyu bardağa süzülecektir.

Oluşan suyu gün içinde ara ara birer yemek kaşığı alarak tüketebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir